www.unuudur.com » Монгол Улсын Ерөнхийлөгч Прагад галт тэргээр очиж айлчлалаа эхлүүлэв

Монгол Улсын Ерөнхийлөгч Прагад галт тэргээр очиж айлчлалаа эхлүүлэв

[Нийтэлсэн: 11:24 19.01.2015 ]

www.idnes.cz

Netradičně vlakem přicestoval v neděli na oficiální státní návštěvu Česka mongolský prezident Cachjagín Elbegdordž. Na pražském hlavním nádraží ho uvítali zástupci prezidentské kanceláře, ministerstva zahraničí a mongolské ambasády.

Elbegdordž přijel do Prahy těsně před půl osmou běžným vlakem EuroCity z Berlína. V soupravě pro něj byl vyhrazen vůz první třídy, který byl zařazen jako první za lokomotivou. Vůz zastavil na prvním nástupišti přímo před vládním salonkem.

Po příjezdu uvítal prezidenta už ve vlaku šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. Na nástupišti, kde byl rozvinut červený koberec, si pak Elbegdordž potřásl rukou mimo jiné s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem a mluvčím prezidenta Jiřím Ovčáčkem. Delegace se pak odebrala do vládního salonku, který střežili vojáci hradní stráže.

Většina cestujících si nečekaného hosta pravděpodobně vůbec nevšimla. Zaregistrovali zřejmě jen to, že v druhém vozu byly pro výstup z vlaku uzavřeny dveře, které se nacházely nejblíže prezidentskému vagonu.

Představitelé cizích států zpravidla do Česka létají, oficiální přivítání se tak koná u vládního letištního terminálu. Aby někdo z nich přijel vlakem, je velmi netradiční. Naposledy vlakem přijel do české metropole tongský král, ten ale Česko navštívil před čtyřmi lety soukromě. Poslední podobná oficiální návštěva cizího prezidenta nebo panovníka se pravděpodobně konala asi před 30 lety.

Elbegdordž v Česku zůstane do úterý, sejde se se svým protějškem Milošem Zemanem, premiérem Bohuslavem Sobotkou nebo šéfy Sněmovny a Senátu. Mluvit s nimi bude pravděpodobně o ekonomických záležitostech nebo vodních zdrojích. V úterý pak navštíví Univerzitu Karlovu a studenty mongolistiky.

S Elbegdordžem přijíždí do Česka i početná delegace včetně ministra zahraničních věcí Lundega Purevsurena. Za ministerstvo zahraničí se s jejími zástupci setká náměstek Martin Tlapa.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/mongolsko-prezident-statni-navsteva-praha-f2y-/domaci.aspx?c=A150118_211354_domaci_aba#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6Шинээр

Mongolia Celebrates 60 Years in the United Nations
[Нийтэлсэн: 03.11.2021 ]
[Эх сурвалж: ]
SouthGobi Announces Profit Warning and Business Update
[Нийтэлсэн: 29.10.2021 ]
[Эх сурвалж: ]
Coal truckers stuck at Mongolia-China border
[Нийтэлсэн: 29.10.2021 ]
[Эх сурвалж: ]
Chile protests take toll on Antofagasta quarterly output
[Нийтэлсэн: 23.01.2020 ]
[Эх сурвалж: ]
Metallurgical coal prices starting to slip: Fitch
[Нийтэлсэн: 02.10.2018 ]
[Эх сурвалж: ]
Copper price plunges to 1-year low
[Нийтэлсэн: 14.07.2018 ]
[Эх сурвалж: ]
Global Religion and the United Front: The Case of Mongolia
[Нийтэлсэн: 11.07.2018 ]
[Эх сурвалж: ]
Thermal coal prices hit 6-year high
[Нийтэлсэн: 09.07.2018 ]
[Эх сурвалж: ]
Former Rio Tinto exec jailed for corruption in China let free
[Нийтэлсэн: 09.07.2018 ]
[Эх сурвалж: ]

Get Flash to see this player.